neljapäev, 27. juuni 2013

Englishman in New York

Sir Theodor Filipp Bear astus  JFK lennujaamas oma eralennukist maha ja avastas " ... .... ..., ma olen (il)legaalne võõras, ma olen inglane NY-s, ..., ..., .... Mind ümbritseb kari eufooriliste nägudega MikiHiiri"
Umbes nii võiks alata söör Theodor Karu seiklustest pajatav kolmeosaline romaan ;) Aga Sir Theodor Filipp peab endast pajatavat raamatut ilmselt veel kaua ootama.

Käsitööikaldus kestab, aga näitab mõningast taandumise märki, seega hoidkem hinge kinni ja lootkem parimat.
Väikeseks aperitiiviks aga lugu lipsust, T.P.B-st, Haapsalu sekkarist ja kuumalainest.
Asjaoludel, mille ma jätan siikohal mainimata sattusime me kolleegidega Haapsallu. Linn nagu Bullerby, pavlova tort ja lapsepõlv (kõik teavad seda ilmselt ;)) Erilist kuulsust on aga piiskopilinnuse, Promenaadi ja haapsalu salli kõrval kogunud Haapsalu maailmakuulsad sekkarid. Neid me kammisimegi. Saak oli suur- mina sain kaks täiesti vapustavat ja hunnitut puidust lampi, mida ma teile kindlasti ühel hetkel näitan. Aga mitte täna :D
Ühes poes lappas mu noor kolleeg Liisa lipse. Te ilmselt teate mu natuke ebaadekvaatset suhtumist sekkari lipsudesse- nad tuleb koju tarida ja neist tuleb midagi TEHA. Mida jõledam muster, seda parem.
Ja mida ma näen (silmanurgast, peaaegu nahanägemisega!!!)- Liisa laseb täiesti rahulikult näpuvahelt läbi Miki Hiirtega lipsu!!! Ma ilmselt jätsin müüjale (ja ka kolleegidele) täiesti arutu mulje, kui ma röögatasin Liisale, et OSTA see ära!!!! OSTA SEE KOHE ÄRA!!!! Liisa üritas veel teemat arendada, et miks ja milleks ja kus ma taga käin jne, aga müüja oli proff ja ilmselt ennegi hulludega kokku puutunud. Lips maksis 30 senti ja ma peaaegu röövisin Liisa rahakotist selle raha :D Lubasin sealsamas poes, et Liisa saab oma mikid tagasi prossi kujul. Müüja lohutas veel Liisat, et lips on nii suur, et kui veab, siis saab ta endale ka kõrvarõngad. (hea, et ta talle vesti ei lubanud)
Ühesõnaga. Mul oli Miki Hiirtega Taiwanis valmistatud mingite arusaamatute plekkidega polüesterlips (Fairy aitab alati ) ja karp  väga vanu nööpe. Ja pilt Pinterestist
Lips sai kiiresti tükkideks hakitud, uuesti kokku lapitud ning stiliseertud Vene kahepäist kotkast kujutav nööpki ette aetud. Aga ei olnud justkui SEE... JA siis tuli mul meelde eilne pooljuhuslik vestlus, mille üks teema oli Liisa kaisukaru (Sir Theodor Filipp Bear, ofkoors!) sekund hiljem kõmatas mu ajju teadmine, et mul on ju karunööpe!!! ja veel sekund hiljem kaikus mu peas see laul  Ja kõik komponendid oli korraga omadel kohtadel. Kahepäine suleline sai prossilt harutatud ja söör Karu selle asemele ette aetud.  Ja minu süda  jäi rahule ;)
Lubage presenteerida:
Sir Theodor Filipp Bear (vahetult peale jõudmist NY-i)

Ja siin Taiwani riidetööstuse, nööbivabrikantide ja muusikute koostöö tulemus elik rosolje lipsu ja karunööbiga. On küll kõvasti tagasihoidlikum kui tema prototüüp Pinterestis, aga küll tulevad ka kunstkivid ja brillud ja muu blingbling. See pross sai selline. Minu arust sobib jakireväärile või koti külge või salli kinnitama või kuhu iganes.
Ah jaa, üks asi veel- täpselt kaks aastat ja üks päev tagasi alustasin ma blogipidamist. Ja mulle ikka veel meeldib seda teha.
Suur tänu kõikidele, kes viitsivad mu lugusid lugeda, õnnestumistele ja ebaõnnestumistele kaasa elada ja lihtsalt kulgeda minuga koos käsitöörütmis.  Aitäh teile.
Nagu Sting laulab  " Ole see, kes sa oled-vahet pole, mida nad ütlevad..." Vanuse kogunemisega mina katsun üha rohkem kuulata ennast ja veidi vähem teisi. Ja teate- see toimib nii pagana hästi!
Te olete mulle väga kallid ja olulised!

8 kommentaari:

 1. See oli sul ikka üks hea ettevõtmine, et blogima hakkasid... ma ei tea kedagi teist, kes nii ägedaid jutte kirjutab!
  Haapsalu jutuga ajasid mu täiesti kadedaks... ma tean ju neid sekkareid ja kammin neid iga kord mõnuga :)
  Sina oled mulle üks kallis ja eriline sõber!!!

  P.S. Pross on äge!

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Oh kallis- sina personaalselt vastutad selle eest, et inimesed mu grafomaaniaga silmitsi seisma peavad :D
   A ma naudin seda täiega!!!

   Kustuta
  2. Mina? Mina ei tea midagi :)

   Kustuta
 2. Pross on muidugi äge, aga ma nüüd natuke mures Sir Theodor Filipp Bear'i pärast. Mis temaga seal NY's juhtuma hakkab? Kas ta tagasi ka tuleb? Äkki peaks Põltsamaa politsei teda taga otsima hakkama?

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Kui esimene šokk oli üle läinud, meenus söör Bear'ile, et tegelikult on tal ju Itaalia juured ja koheselt pöördus ta oma kauge kuzääni don Giorgio Fabian Mõmzini poole, kes oli kohaliku allilma suurkuju. Probleemid said lahendatud ja õige pea naases sir Bear oma tavapärasesse keskkonda, kus ei olnud enam igal nurgal suurekõrvalisi närilisi ja püksata parte ;)

   Kustuta
 3. Autor on selle kommentaari eemaldanud.

  VastaKustuta
 4. Andestust! Eemine kommentaar kiirustas liialt ja jäi poolikuks... seepärast kustutasin :(
  ****
  Mulle meeldib see blog !
  Mulle meeldivad selle blogi sissekanded - mahlakad ja mõnusad ja nö elusad !
  Mulle meeldivad käsitöised ja muudki tegemised, mis siin kajastamist leidnud on !
  Ja kõige tähtsam : Sina ise meeldid mulle väga !
  See on õnn, et Sa oled võtnud vaevaks blogi pidada ja ma olen rõõmus võimaluse üle olla lugeja, nautija, kaasteeline ...

  VastaKustuta
 5. Kuule, nii tore, Miki ja Mõmmi koos:) Saab kindalsti palju komplimente see ehe ja rõõmsaid kulmukergitusi ka.

  VastaKustuta