neljapäev, 24. mai 2012

Elu on lill! Elu on lill, kui sul on vardad ja lõng.
Elu on lausa lillede lill, kui sul on hästilibisevad bambusvardad ja koorevalge Linate Smyrna Platinum ja  muster, mis ei lase magada. Mõnda aega oli minu elu lihtsalt lillede lillede lill, sest kõik eespooltoodud komponendid olid  olemas. Lõnga eest tänud Susale, kes tõelise lõngakiirabina orgunnis vajaliku lõnga.Kniks!
Muster on näpsatud Mekalt http://kudumishoolik.wordpress.com/2012/03/03/emateki-lapikesed/, kes selle omakorda leidis Ravelryst. Mina tegin mustri natuke "pitsisemaks" ja proovisin ka nuppe lisada.
Minu arust sai tulemus päris hea.
Isegi nupud, need kardetud ja isegi vihatud nupud tulid välja mängleva kergusega. Igatahes oli üks kena kudumine, lihtne ja loogiline, ilma harutamise ja jamata.
Nuppudest veel natuke. Kudusin 9-kordseid, et oleks ikka kohevust ja volüümi. Oligi.
Mulle tundub, et sellest nupukudumisest võib sõltuvusse sattuda...
Mõõdud on taaskord hiiglaslikud- 224 x94. Kulus peaaegu kaks tokki Linate Smyrnat, pitsi viimane, topeltlõngaga mahakudumise rida on "trikitatud". Ma nimelt kartsin, et sallilõng lõpeb enne, kui see topeltrida kootud saab. Sellise fiasko vältimiseks võtsin teiseks lõngaks hoopis eelmisest sallis järgi jäänud 28/2, seda siis kahekordselt ja tulemus sai õite hää :)
Pika jutu lõpetuseks ka pildijada. Pilte on palju, sest valida ma ei osanud.

Siin tegi MB "gunsti" ;) 

  
Teoreetiliselt võiks selle mustri nimi olla näiteks "Üksik lehetäi sirelilehel" (nett on täis poeetilisi kudumustrite nimesid, miks siis mitte omalt poolt midagi lisada ;) ) 

 
 Järgmine lehemustriline MHS(modernne haapsalu sall) on varrastel. Lehetäisalli kudumise käigus hakkas arenema ideepojake kududa mingi hulk  MHSe, mille ühendavaks lüliks oleksidki lehed. Eks näis kas ja kui pikaks ajaks sellele ideele elulootust on. Seniks aga kohtumisteni!

PS. Eelmise postituse mõlemad sallid said endale uued omanikud :D
PPS. Tehniliset põhjustel ei ole antud postitus visuaalselt väga kena, aga ma tõesti ei tea, miks blooog täna koostööd ei tee :S
PPPS. Pildid on klikatavad10 kommentaari:

 1. Elu on tõesti lill, kui Sul on lõng ja vardad . Ja suurema hulga lõnga puhul ka nägemus, mis sellest lõngast saama peab.

  Aga leht ja lehetäi?
  Äkki hoopis leht ja üksik kastepisar ?
  Sall on loomulikult ilus, tubli oled !

  VastaKustuta
 2. Tänan heade sõnade eest!
  Et miks lehetäi ja mitte kastepiisk? Lehetäi sellepärast, et eks temagi ole ju jumalaloomake. Ja kus on selle diskrimineerimise ots, kui kärbsed ja lepatriinud pääsevad pildile aga lehetäid peavad sellest aust suud puhtaks pühkima! Mina olen dimukraatia poolt! Elagu lehetäid! ;)

  VastaKustuta
 3. Jällegi oled saanud uue ja kauni salliga maha.
  Väga tubli oled.
  Ja elagu sinu lehetäid, Hurrraaaaaaa :)

  VastaKustuta
 4. Olgu kastepisarad või triinud või täid, Sinu sallid on ilusad ikka !

  VastaKustuta
 5. Nutikas tüdruk! Sa oled sellest suurepärase pitssalli vorminud! Nimi pane ka, see mis sul üleval kenasti välja on toodud, mõnusalt humoorikas.
  Panid ikka mustri ilusti kirja? Usu, neid mustrisoovijaid on peale minu teisigi :D.

  VastaKustuta
 6. Mulle see lehetäi nimi kohe meeldib. Selline vaffa ja vallatu ja mitte liialt moosine. Väga vingeks sallikudujaks oled saanud! tumevalge

  VastaKustuta
 7. Väga ilus sall. Ja veel rohekm super, sest muster on oma looming. :))) Ja tõesti miks mitte lehetäi? Kui on olemas suvised kärbsed( ja- ja olen kudunud sellist sai ;)) on ka lehetäil õigus elule. :)

  Ja ühinen Meeliga... muster ikka ilusti kirja. :)

  VastaKustuta
 8. T2nud heade s6nade lausujaile. Kohe, kui olen tagasi Brittanniast (uuelel sallile ilma n2itamast ;)), siis riputan siia ka yles selle lehet2isalli mustri, mis hetkel kyll veel on sihkerdatud tavalisele ruudupaberile.
  Aga eriliselt pean ma r6hutama asjaolu, et nimetet muster ei ole minu omalooming. Parimal juhul on see minu improvisiatsioon etteantud teemal. Seniks aga n'gemiste-kuulmisteni
  Ikka teie MB

  VastaKustuta
 9. Need sallid võtavad sõnatuks... üks ilusam teisest iga järgmine uhkem eelmisest...miks kül mina ei oska nii? Tahan ka aga ei tule välja... Tahtmine on Taevariik, saamine Iseasi!!! Ega siis muud kui uusi imelisi Kadestusobjekte!

  VastaKustuta
 10. Tegelikult tuleb sul välja küll, ausalt. Lihtsalt liikuma peab kergemalt keerulisemale. Mina alustasin oma sallikudumisi ca aasta tagasi( no nii umbes) tavalise maavillase 8/2 lõngaga ja deklareerisin kõvahäälselt, et mingeid nuppe ma tegema ei hakka. Aeg läks ja tekkis tunne, et prooviks siis seda peenikest haapsalu salli lõnga ka. Proovisin (ikka lihtne muster) ja meeldis, kudusin mingi hulga õigest lõngast, aga nuputuid ja alles nüüd olen jõudnud "seisundisse", kus ma tahan ka nuppe kududa. Julgust proovimisel! Ma ei pea ennast mitte mingil juhu eriliseks sallikudujaks, aga kui sa tahad nõu, siis kirjuta ja me leiame kindlasti abi!
  Ja veelkord, aitäh sulle ilusate sõnade eest!

  VastaKustuta