laupäev, 21. jaanuar 2012

Kaaresall

Käsitöö poolest on jaanuar olnud lausa ikalduse-kuu. No ei ole tunnet, et midagi tahaks teha.
Aga natuke ikka olen kudunud ka. Kudusin ühe kaaresalli. Muide, kas te teate, et nende kaaresallide peenem nimetus on fišu (fischu, no või kuidagi umbes nii)? Mitte et see nüüd väga oluline oleks või midagi...
Kaaresalli äärpits on Haapsalu räti raamatust kõige laiem äärepits. Mulle need gootilikud kaared meeldivad.
Lõng on türklaste Alize Angora Gold Simli (10% mohääri,10%villa, 5% metallikniiti, 75% akrüüli) , ringvarras 4,5. Kulus punktipealt üks tokk, kuigi ma paanikas jõudsin juba uue lõngatoki tellida. Hea, et Kiviõli lõngapoe müüjad on nii vastutulelikud, et järgmisel päeval olid nõus selle toki muu lõnga vastu vahetama :)
Tulemus oli minu arust üsna tore, selline pidulik teatrisall külma saali õlgadele võtta. Värvivahetus jooksis ka justkui õigesse kohta. Ühesõnaga- jäin rahule.
Mõned pildid ka, liigse kunstilisusega nad kindlasti silma ei paista, aga ehk ajavad asja ära ka...

Natuke kiunu ka...
Lubasin kevadel (jah, eelmise aasta kevadel) ilmselt mingis ajutise meeltesegaduse seisundis kududa kolleegile kampsuni, aga jätsin täpsustamata kõik tingimused. Kolleeg on üsna jäikade põhimõtetega ja tema ning minu ettekujutus ühest nööpidega kampsunist ei kattu kohe mitte üks raas...Muidugi saan ma aru, et tema kannab seda üllitist, aga no üksühele mingi õpetuse järgi kududa on mulle kole piin... Nüüd ma siis vaevlen selle kampsuniga... Mitte ühtegi tellimuskampsunit ma never-ever enam kuduma ei hakka, luban pühalikult!

3 kommentaari:

 1. Mul on hetkel käsil üks tilluke kaaresall, tilluke seetõttu, et ma loll valisin peaaegu niidi selle töö jaoks ja vardad 2,5...... Aga Sinu sallil on see lai pits väga hästi valitud ja tõesti on värviüleminek perfektselt paika säädunud. Rahu ja kannatust Sulle tellimuskampsuni kudumisel. Lohuta end sellega, et kui täidad tellija soovid, on ta väga tänulik ja õnnelik. tumevalge

  VastaKustuta
 2. Väga ilus sall, kaunis muster ka. Ja värvid meeldivad ka mulle väga...kokkuvõttes: kihvt sall!

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Tänan, head sõbrad!
   Muide, Tumevalge- ma sain selle kitslamba müüja telefoni- tahad?

   Kustuta