laupäev, 6. veebruar 2016

Kanaperse, tuituss ja kuldtäht, ehk "Lootust on!"

On lootust, on! Kõigi eelpoolnimetatud lillede õitsema hakkamiseks ja laiemas plaanis siis kevadeks.
Just kevad vemmeldas mu südames, hinges ja lihaskonnas, kui ma neid käpikuid kudusin. No niiii kevadised olid nad!
Aga alustame algusest, ehk siis kust saab inimene inspiratsiooni ja innustust. Kohe nii palju, et küll saab ja rahutuks teeb. Minuga juhtus  just nii, kui ma  Anneli täiesti hunnituid meestesõrmikuid nägin. Hullupööra ilusad kindad olid ja kohe oli selge, et midagi sellelaadset pean ma kuduma.  Lugege kindlasti Anneli kinnaste saamislugu ka, see on nii tore. Ja siis selgus, et ka Anneli sai kuskilt innustust, eks ikka MUISist.
Kui on vajadus kududa, siis on alati kuskil keegi, kellel on vajadus kootut omada. Ehk siis kohtuvad nõudlus ja pakkumine.
Tellija talveriided olid rohekas-kollastes toonides ja mul lõi kohe peas lambikese põlema- et mul on just sellist lõnga ja just need kihnu-uuema-aja-labakud tahavad kudumist. Õnneks sobis pakutud valikust Katrinile just see minu lemmikmuster, nii et kõik oligi korras.
Kudumine on tüsilik :)
Nööp läheb puhta hulluks, kui kuskil lõnga näeb. Nagu mingi koi, kohe on vaja seda närida ja nätsutada...Ma arvan, et see on lõnga lõhnast.
Valvekass positsioonidel :)
Aga hoolimata Nööbi pingutustest said need kindad siiski valmis. Ja mulle meeldivad nad kohe väga :) (ütlen ma enesekriitika täieliku puudumisega)
Vardad 1,25, varreosas 18 s vardal, labaosas 20 ja tulemus sobib kitsamale naisekäele. Lõng eesti ja leedu 8/2, tihked ja kuulikindlad said need kindad mu meelest.
Loodame, et Katrinile ka meeldivad ja kindad leiavad aastateks tema garderoobis koha. Tuult nad igatahes läbi ei lase.

8 kommentaari:

 1. Mulle ka meeldivad... väga meeldivad!
  Ja mulle meeldis see võrdlus, et Nööp on nagu koi, kellele lõng meeldib :)

  VastaKustuta
 2. Vaatamata Nööbi pingutusele käib sul kirjamine linnulennul :)
  Ilu kui palju!

  VastaKustuta
 3. Tõesti ilusad, nii huvitavad värvikombinatsioonid!

  VastaKustuta
 4. No näed siis - saidki valmis! Nii tore, et sain Sulle inspiratsiooni edastada. Loodetavasti on Su hing nüüd rahulikum, sest need mõnusalt kevadised lillekesed ei saa küll kedagi külmaks jätta.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Aitäh inspireerimast! Aga rahust on asi kaugel- tahaks okka veel ja veel!

   Kustuta
  2. Nööp on justkui ka hull kudumishuviline, aga vat käpad ei võimalda vardaid ja lõnga sihtotstarbeliselt haarata. Kindad on ilusate värvide ja armsa mustriga. Helmi

   Kustuta
 5. Väga ilusad kevadistes toonides kindad! :)

  VastaKustuta