laupäev, 10. oktoober 2015

Lihtne müts, Nööbiga

Et kuidagigi selle blogi olemasolu õigustada, siis toon ma täna teie ette ühe väga lihtsa mütsi. Kudusin selle enne Nööpi, sest temaga on kudumine väga komplitseeritud.
Kohutav vaist või kuulmine vms, sest ta võib sügavalt magada ja siis ma hoian hinge kinni ja võtan kudumise kätte ja saan kootud kolm kuni seitse silma... Ja siis on sellel karvasel pätitaril silmad lahti ja juba ta kisub lõnga või närib vardaid või kõike korraga :) Ühesõnaga- keeruline on see elu hetkel. Aga väga tore!
Nüüd siis mütsist.
Müts on Piretile kootu kaksik, st samast tokist ja kootud puhtal kujul selleks, et tokk otsa saada.
aga välja kukkus selline, et ma käin selle mütsiga väga hea meelega. Kuidagi mõnus on peas, sihuke lötakas ja pehme ja mitte liiga palav- just selliste ilmade jaoks, nagu praegu õues on.
Varras on 2,5, lõngaks sakslaste Jawoll Magic. Ega ma väga seda lõnga sokina ette ei kujuta, kui nüüd lõpuni aus olla... Et tulem pisut toekam saaks, siis võtsin kõrvale mingi mohääri (tegelikult oleks vist isegi kaks otsa pidanud võtma...) No ja siis see nööp- mulle meeldivad sellised lötakad mütsid aga nende pähe sättimine on vahest keeruline. Mina lahendasin selle küsimuse nööbi ja aasaga- nüüd on alati sättimise vaev juba tehtud ja piisab mütsi lihtsalt pähe tõmbamisest. Ja natuke nagu huvitavam on vist ka...


Vot sihukesed lood siis. Pooleli on üks sokk ja üks haapsaluline kampsun ja veel mingit mudru. Millal valmis saab- jumal seda teab, ehk siis kui Nööp suuremaks saab...

5 kommentaari:

 1. Siukesed nööbiga kinnitatud mütsid on väga mugavad. Kiisudel on muidugi hea nina, lõngaga on ju lõpmata palju mänguvõimalusi. Meie kolmevärviline on nüüdseks juba soliidne 7 aastane proua, aga kui keegi lõikab kusagil viilu juustuvorsti.... siis on kohe kohal. tumevalge

  VastaKustuta
 2. Ehh! Nööbimüts. Ma muidugi vaataks seda mütsikest meelsamini Sinu kui selle peletise peas, aga noh, paistab et Nööpi fotoka taha veel lasta vara:)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Miks peletis? See on mu lemmikvaas! Aga tuleb tunnistada, et suurele enamusele ta ei meeldi.

   Kustuta
  2. Loodan salamisi, et Nüübike ehk aitab, noh lükkab käpaga kapi pealt maha või nii... eks ta peab selleks vägiteoks veel kasvama:)

   Kustuta