Neljapäev, 10. september 2015

Uued tuuled

Tere taas, armas rahvas!
minu september on nagu tuntud lasteluuletuses- kõik-kõik on uus septembrikuus. Augusti lõpust on mul uus töökoht- Tallinna Tervishoiu Kõrgkool, kus ma noori õdesid õpetama asusin.
 Septembri esimesest päevast on mul uus pereliige- Nööp, tilluke kassilaps, kelle kurjad käed meie koridori viskasid.
Tänu suurtele muutustele mu elus pole kudumise peale isegi mõelda saanud. Nii nagu 31. augustil mu kollane kampsun poole rea pealt seisma jäi, nii tema seisabki. Sest kudumise peale ei ole aega isegi mõelda, kui sul on terve õhtu süles tissivalus kassititt, kelle kõrvad valutavad ja kes on muidu ka titelikult pahur. Kasvavad ja sügelevad hambad veel pealekauba ;) Aga ma ei kurda, sest see tunne, kui üks elus hingeke sind kõige kallimaks peab on hindamatu. Häälekas hommikuäratus on ka kindlustatud, kui titt voodi ees lärmi lööb, et aitab magamisest ja mul on igav või kõht tühi või igav või igav :D

Enne suuremaid elumuutusi ma ikka kudusin. Ühe mütsi tegin valmis, ühed sokid ka aga need vahetasid omanikku enne, kui pildile said. Ja mis neist tavalistest triibikutest ikka pildistadagi.  Müts ootab pildile saamist. Aga ega seegi midagi imelist pole- tavaline müts, endale.
Natuke erilisem töö oli aga titetekk päris uuele inimesele, meesinimesele.  Tekk on omanikul käes ja loodetavasti on mehehakatisel selle all soe ja mõnus magada. Mulle see töö igatahes meeldis.
Kudusin Novita seitsevennast, mida kulus kahe toki ringis. Mõõdud said üsna suured- 80x115, kui mu mälu mind alt ei vea.


Just täna sain Uue Inimese emmelt kirja ja pildi, et tekk on õige meelepärane saanud ja kasutuseski. No mis saab olla toredamat!

5 kommentaari:

 1. Edu sulle uues ametis. Kiisu on väga armas. Mulle meeldib, kui kassid suhtlevad. Omal ka selline kodus ;)

  VastaKustuta
 2. Õnnitlused uue töökoha puhul! Loodan, et vardad päris rooste ei lähe ;)

  VastaKustuta
 3. Oooo, mis uudised!!!! Palju õnne uue ja põneva ameti puhul! Muidugi tahan ma väga teada saada, et mis ja kus täpselt, aga see ei ole vist käsitööblogi teema. Ja kiisu, tema on ju otsekui meie kolmevärvilise karvapalli sugulane. Mõnusat sügist teile! tumevalge

  VastaKustuta
 4. Õnnitlused uue töökoha puhul minu poolt ka! Ja Nööp on nii armas tegelane, tal on sinuga vedanud. Tean, mida sa tunned... see on armas tunne kui väike loomalaps sind armastab ja vajab :) Mul ju koeratitt, kes hommikul vara hakkab vinguma, et saaks juba hakata mängima, mängima, mängima ja muidugi närima :) Ja kududa pole ma samuti sellepärast suurt saanud :)

  VastaKustuta
 5. oled lugenud Õnnepalu Mandalat? ... päris ära inimesed ikka ei kao. Kuskil on neid alati. Tuleb vaid võtta õige suund...

  VastaKustuta