Pühapäev, 8. märts 2015

Sokijutud

Kudusin mõned paarid sokke.  Sokke läheb ikka vaja ja vahest on just selline lihtne näputöö hea suuremate asjade vahele. Ehk siis lihtne motoorne tegevus.
Esimesed sokid on meestekad, mille ma võtsin ette plaaniga jõuludeks natuke ette valmistada. Noh et oleks võtta, kui vaja on. Novita Nalle Looduse sari ja pisukeseks värvilaiguks tavaline 8/3. Vardad 2,5 ja vardal 17 silma. Meestekad kukkusid välja. Seda ühevõrvilist triipu kasutan ma selle lõnga juures veel, teeb koepinna kuidagi palju elavamaks ja natuke värvi pole kunagi liiast olnud.
Sokid on tänaseks kolinud juba isa kappi, nii et jõuludeks pean nagunii uued kuduma :D

Teised sokid on natuke iseäralikumad. Vahest on vaja teha ka sokke, kus kanda  pole aga ega nad selle pärast vähem sokid ole.
Veebruari lõpupoole helistas mulle Madis, kes arvas, et nüüd on tulnud aeg sokkide jaoks. Ma esimese hooga arvasin, et see on mingi Madisele omane huumor aga vestluses selgus, et asi on tõsine. Haiget saanud kohad kipuvad ikka külma kartma ja nii külmetasid ka Madise jalad. Tubli inimesena andis Madis mulle tööka vajalikud andmed ja töö võis alata.
See kudutöö oli mulle eriti südamelähedane ja ma tõesti pingutasin, et tulemus oleks võimalikult hea. Madis on lihtsalt nii lõpmata positiivne ja armas inimene, et lausa haruldane nii noore inimese kohta.
Madisest jutustavat saadet soovitan ma vaadata siit.


Harutamist oli selle tööga rohkem kui tavaliste sokkidega sihukest asja ette tuleb. Ja kui ma järgmine kord midagi sellist teen, siis alustaks ma ilmselt altpoolt.
Vardad 2,5, lõng 8/3 päris tavaline maavillane. Madis tundub oma sokkidega rahul olevat, mis ongi ju kõige olulisem, eksole.

3 kommentaari:

 1. Positiivsus tõmbab enese ligi positiivsust! Parimad soovid teile mõlemale ja see on väga hea, et hingesoojusele lisaks pakud oma sõpradele ka mõnusat sokisoojust

  VastaKustuta
 2. Nii et lootus jõuludeks valmistuda läks luhta :)
  Aga sokid said mõnusad, mõlemad paarid.

  VastaKustuta
 3. Ilusad sokid ja südantliigutav saade Madisest. Ma ei olnudki seda ennem näinud. tumevalge

  VastaKustuta