Neljapäev, 21. juuli 2016

Blogiloos, heegelvidinad ja pruudi ema kleit

Blogi sünnipäeval lubatud loos on toimunud ja kingitus on ka kohale jõudnud. Viivitasin meelega selle postitusega, et mitte üllatust rikkuda.
Loosimisega on alati üks jube jama. Sellel korral lahendasin asja väga lihtsalt. Kuna loositavaid oli ainult kolm, siis voltisin nimed eri paberilehekestele ja viskasin need torukesed põrandale, Nööp tormas kohe neile kallale ja ülima kindlusega haaras ühe neist hambusse. Nüüd jäi veel kassi käest loosivõitja nimi kätte saada. Nööp on oma olemuselt koer-kass- ehk siis tormab mänguhoos, mänguasi hambus, eest ära nagu surm oleks kannul. Nii me siis kihutasime mööda korterit, Nööp ees ja mina järel. Aga pika tralli tulemusena selgus siiski tõsiasi, et võitjaks on osutunud Meeli. Järjehoidja on kohale jõudnud ja saanud kätte ka oma koha raamatu vahel. Loodetavasti meeldib :)


Suvel on mõnus vahest mittemidagi teha ja selle juurde natuke nokitseda. Nokitsemise all pean ma silmas siis mittemidagiütlevat heegeltööd- pitsikesi linade äärde ja muud sellelaadset. Nööp muidugi heegeldada väga ei armasta ja nihverdab ennast selle asemel mulle sülle aga ju saab mõlemat tehtud, nii heegeldatud kui ka kassi silitatud


Selle valge laudlina ostsin ma sekkarist ja jäi ta mulle silma nende toredate lilledega servas. Alles kodus sain ma aru, et ühele linale on kokku pandud kõikide Rootsi maakondade "rahvuslilled", koos maakonnanimedega. Sellest siis ka sessoonsuse välistav lille-või taimevalik. Nüüd on mul köögilaual botaanilis-naivistlik lina, kuni esimese plekini (ma kahtlustan muidugi, et seda plekki kaua ootama ei pea) :D
Kolmandaks toon teie ette aga kauakootud Pruudi Ema Kleidi, mis kleidiomaniku mittepruudist tütrelt sai hävitava hinnangu, liiga lihtne pidavat olema. Mina arvan, et kui proua Ämm paneb jalga kingad, selga jakikese ja pähe kübara, teeb musi punaseks ja riputab külge asjakohased ehted, siis on pilt teine ja vägagi kohane.


Vardad on 2,75, niidiks tundmatu linane, millest ma mõni aeg tagasi endale ka kleidi kudusin. Kaelaauk on mingist Dropsi mustrist ja edasi kudusin omast peast ja kasvatasin ka ainult mulle teadaoleva loogika järgi, mida ma ilmselt enam korrata ei suudaks. Aga minu arvates istub see kleit Leilile kenasti. Nüüd jääb oodata, kuidas asi lõpeb ja kui pulma ikkagi see kleit viiakse, siis loodetavasti saab ka Saksamaa-pulma pilte näha :)
Seniks aga tervitusi teile ja uute lugudeni.

PS Neli (või viis?) korda harutatud uppunu-roheline edeneb üllatavalt kenasti ja ehk saab sedagi kunagi ilmarahvale näidata

Tirin muide on täiesti ideaalne kudumiskauss ;)

5 kommentaari:

 1. Vägev! Kleit on super ilus ja äge, sellise tegemine on ikka mega töö! Super-naine oled :)
  Nööp on nii armas, tahaks teda nii katsuda ja nunnutada :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Aitäh! Nööpi nunnutada on keeruline, ta on peast ikka puhta plika ja katsuge neitsikest puutuda, kui preilnale see ei sobi :D aga kui õnnestub, siis on see niiii mõnus ja siidine tegelane, et anna olla

   Kustuta
 2. Kaunis kleit, mulle meeldib väga just see õige pikkus ja arvata on, et seal pannakse midagi kokku selle servasatsi värviga, kingad või jakk? Vaatan, et käel on sarnast värvi rihm ka:) Ilusti istub seljas ja sobib ülikenasti pruudi emale! Ja kuule, see su kassitribu on ülikaunikeseks sirgunud:)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Mina oleks oma tarkusest teinud maksikleidi aga selge on see, et sellist tavapikkuses asja on kergem kanda ja kasutuskordi saab olema rohkem. Leili aga kannab välja misiganes romantilise riidehilbu, nii et selle pärast ma ei muretse.

   Kustuta