neljapäev, 16. veebruar 2012

"Pungad ja väädid" ehk esiklapsukese presenteerimine

Kõigel on põhjus ja süüdlane. See viimane on väga tähtis tegelane, sest "egas süü saa ilmapeale hulkuma jääda" nagu ütleb mu hea sõbra ema.
Minu esimese omaloodud kindamustri ilmaletulekul on ka süüdlane- see on Astra, kes kirjutas oma kommentaaris, et ootab mult veel palju ilusaid kindaid või kuidagi umbes nii. (Aitäh sulle, kallis Astra!) Normaalne inime oleks tõlgendanud endale seda nii, et tuleb kududa ilusate mustrite järgi palju kindaid ja kogu lugu. Minu normaalsus oli aga sel hetkel kuskil hulkumas ja minu ajju kinnistus vajadus/võimalus/käsk hakata kindamustreid TEGEMA. Ja kuna käsk on vanem, kui meie, siis nii ma ka tegin. Nokkisin möödunud aasta eelviimasel päeval Exeli tabelis valmis oma esimese kindamustri ja olin koletult õnnelik.
Muster sai valmis, aga mingil põhjusel venis selle laboratoorne katsetamine, ehk siis idee ja kavandi kindaks kudumine. Aga siin ta lõpuks on, see mu esimene, mis sai nimeks"Pungad ja väädid". Muide, kindakudumise vajadus johtus asjaolust, et ootamatult selgus kaks asja- on talv ja külm ning et mul ei ole omakootud kindaid kätte panna...

Kas  ma sellest kogemusest midagi järgmisteks mustritegemisteks õppisin? Õppisin küll!
1. Ära ole liiga keeruline
2. Tavaliselt jäävad ühesilmuselised jooned/kujundid liiga kitsad/lahjad
3. Ülejooks võib olla  maksimaalselt kuue silmuse laiune.Pikemast lõnga üle vedada on jama, peab hakkama põimima jne
4.Ole valmis, et inimesed, kes su kavandit vaatavad võivad näha seal täiesti teisi kujundeid, kui sina sinna joonistasid ja näed. Aga sest ei ole mitte midagi ;)
5. Luua mustreid on veel ägedam, kui kududa ! No või sama äge!
6. Proovige teie ka! Sest mina proovin kindlasti veel!
7. Algne kavand ja lõpptulemus erinevad ilmtingimata. Mina tegin oma mustri ringi, sest selgus, et labaosa on ilmselgelt liiga pikk joonistatud. Aga ka sellest ei ole midagi!

Nüüda natuke tavapäraseid tehnilisi andmeid ka. Kootud varrastega nr 1,5, lõngaks Elotroi Liisu 8/3 hall(mis oli imekvaliteetne) ja sama firma punane 8/2, mis ei kõlvanud kusagile oma kvaliteedi poolest- ebaühtlane, katkev ja muidu imelik. Värv on muidugi mõnus. Tahtsin just sellist leegitsevat mustrit hallil rahulikul taustal. Kindapäras kaks kihnu vitsa otsakuti.

Ja nüüd, kallid külalised ja sõbrad on mul teile üks küsimus ja palve- palun kirjutage kommentaariks, mida SINA mu kindal näed.  Ja mina jagan teiega pärastpoole, mida seal seni nähtud on ;)

13 kommentaari:

 1. Maruägedad kindad! Nii ilusad...raudselt maailma ilusaimad kindad! Ma ei oska öelda, mida näen...merihobuseid all, esmapilgul olid siiski linnud...no ma ei oska muud öelda:)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Aitäh, kallis Ülle! Ilusamini enam ei saaks öelda! Merihobud=2 häält ;)

   Kustuta
 2. Muidu on ikke nagu lilled ja mustrid, aga allservas konutavad kaks nokklooma. Neil on vist külm, nad on sellised õnnetud ja kühmus.

  Aga kindad on (vabandage otsekohest väljendust) sitaks ägedad!

  VastaKustuta
 3. Huvitav omapärane muster! Allservas näen minagi loomakesi, nime anda ei oska, tundmatu loom :)

  VastaKustuta
 4. Väga-väga ilusa mustri oled leiutanud!
  Mina nägin ka allääres merihobuseid:) Aga muidu on see selline kuningilik muster, väga peen!

  VastaKustuta
 5. Tuusad kindad! Merihobukesed allservas oli kohe esimene nägemus!

  VastaKustuta
 6. Merihobud juhivad mitte enam ühe hobuse pikkuselt, muud elukad järgnevad tagapool :D

  Tänan heade sõnade eest! Te annate julgustust mu tasapisi tekkivale unistusele...

  VastaKustuta
 7. Esmamulje : randme poolt kinda tipu poole vaadates nägin kaht Rebast, kes Südametest sündimud Ilmapuud valvavad. Ja hästi valvavad, sest puul on puhkenud kaunis Õis. See annab lootust, et valmivad ka viljad ja elu kestab edasi.
  Ok,Ok, lõpp läks juba oletuste/lootusrikaste soovunelmate valda, aga vahel ongi nii, et silmad näevd ja süda mõtleb !
  Mõnusat soojust Su kätele !

  VastaKustuta
 8. Tead, ma imetlesin ka su loomingut kohe päris kaua, kaua. Esimene asi, mis silma hakkas oli all kahe otsapidi koos olevate südamete külgedel merihobud, üle kinda valitses suursugune õites muster. Väga suur töö, väga ilus ja stiilne. Kui peaks 10 palli-süsteemis punkte andma, siis annaks mitu korda 10 :D

  VastaKustuta
 9. Mina näen merihobukesi, võta või jäta :)

  Villaloom

  VastaKustuta
 10. :D Oi, te olete armsad! Ühesõnaga- võitsid merihobud! Pakuti veel rebaseid, "näe, sa oled endale hundid siia kudunud", nokklooma, mingit muud elukat, oravat jne. Mina joonistasin sinna lillele lehe :D, aga see selleks:D
  Järgmine muster tuleb 100% äratuntavate merihobukestega. Aga üle kõige meeldis mulle Elina ilus legend ilmapuust ja rebastest. Aitäh teile, mu armsad inimesed!

  VastaKustuta
 11. Väga ilusad kindad. Meeldivad kohe väga-väga. Esimene, mida nägin olid linnud all. :)

  VastaKustuta